Nadnarwianka w drodze po puchar

Nadnarwianka Pułtusk ma szansę w jubileuszowym roku osiągnąć duży sukces sportowy – po zwycięstwie z Narwią 1962 Ostrołęka awansowała do półfinału Okręgowego Pucharu Polski.

Narew 1962 Ostrołęka gra w IV lidze i była faworytem spotkania w Pułtusku. Nadnarwianka zagrała jednak bez respektu dla faworyta i w pierwszej połowie miała więcej okazji do zdobycia bramki. Jedną z nich, po delikatnym zamieszaniu na polu karnym, na bramkę zamienił Damian Załoga. Po zmianie stron trener gości wprowadził aż cztery zmiany i jego drużyna ostro zaatakowała. Nadnarwianka bardzo skutecznie broniła się i z minuty na minutę odważniej przechodziła do prób kontrataków. Goście grali agresywniej, ale i trochę nie fair – za faul bez piłki jeden z zawodników Narwi dostał czerwoną kartkę. Tuż przed końcem meczu po dobrze wykonanym rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karny, Piotr Cywiński zdobył drugą bramkę. Tym samym awans do półfinału Okręgowego Pucharu Polski stał się faktem.

W pozostałych meczach ćwierćfinałowych Wkra Żuromin pokonała MKS Przasnysz 4-2, Żbik Nasielsk wygrał z MKS Ciechanów 2-0, a KS CK Troszyn rozbił FC 2013 Różan 14-0.

Mecze półfinałowe 13 października. Nadnarwianka zmierzy się wtedy ze Żbikiem Nasielsk. Mecz odbędzie się o 15:30 w Pułtusku. Wielki finał 27 października.

Dodaj komentarz