Nadnarwianka na wiosnę jeszcze niepokonana

Remisem 2-2 zakończyło się piątkowe (7 kwietnia), wyjazdowe spotkanie Nadnarwianki Pułtusk z RKS Okęcie Warszawa.

Pułtuski zespół dwa razy wychodził na prowadzenie, w 42 minucie pierwszego gola zdobył Maciej Towarek. Gospodarze wyrównali w 59 minucie i próbowali walczyć o zwycięstwo. Zawodnicy Nadnarwianki nie dali się jednak stłamsić, wprost przeciwnie grali ładny, otwarty futbol. W 82 minucie fajną bramkę zdobył Patryk Cynt. W kilku sytuacjach zabrakło odrobinę szczęścia, a i tak na kilka minut przed końcem wydawało się, że uda się z Warszawy przywieźć kolejne trzy punkty. Gospodarze jednak atakowali i w 87 minucie udało im się wyrównać. Podział punktów wydaje się sprawiedliwy.

Tak się złożyło, że zestaw warszawskich drużyn Unia Warszawa i RKS Okęcie grały z Nadnarwianką zarówno jesienią, jak i wiosną jeden po drugim. Jesienne mecze domowe, mimo początkowego prowadzenia, zakończyły się przegranymi 1-2 i 2-3. Teraz trudniejsze z definicji mecze wyjazdowe zakończyły się dużo lepiej 4-0 i 2-2. Widać więc, że nasz zespół jest dużo lepszy niż jesienią. Odmłodniał, nabrał animuszu, stał się bardziej głodny bramek, a równocześnie zmężniał, nabrał doświadczenia i jakości.

Jeden punkt wywalczony w Warszawie okupiony został kontuzją Szymona Rudnika. Ten zawodnik znany jest z tego, że głowy nie odstawia i walczy do końca w każdej sytuacji. Tak było w meczu z „lotnikami”. W 25 minucie Szymon, walcząc o górną piłkę, zderzył się z zawodnikiem gości. Zderzenie było na tyle silne, że musiał zejść z boiska, a później znalazł się w szpitalu na badaniach. Ich wynik to stwierdzenie na tyle poważnych urazów, że potrzebne będzie leczenie. Społeczności Nadnarwianki Pułtusk pozostaje więc życzyć Szymonowi Rudnikowi szybkiego zaleczenia kontuzji.

Za tydzień mecz w Pułtusku z Amatorem Maszewo.

W świątecznej kolejce nie obyło się bez niespodzianek. Największą sprawili sąsiedzi z Makowa, którzy pokonali u siebie Polonię II Warszawa 3-0. W meczu dwóch innych sąsiadów Sokoła Serock ze Żbikiem Nasielsk lepsi okazali się nasielszczanie, wygrywając 3-2

Okęcie Warszawa — Nadnarwianka Pułtusk 2:2 (0:1)
59′ K. Ślęzak, 87′ F. Kacperkiewicz – 43′ M. Towarek, 83′ P. Cynt (a. M. Towarek)

Skład Nadnarwianki: Ł. Wilczewski – M. Wiechowski (72′ M. Żołnierzak), K. Jagielski, P. Bobowski, M. Pietroń – P. Cynt, M. Ostrowski, M. Towarek (88′ P. Cywiński) – Sz. Rudnik (25′ F. Pacholak (88′ T. Bobowski)), N. Wouters, B. Otulak.