Porozumienie z UKS Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk

Fot. UKS Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk

Jedną z częściej przywoływanych przez kibiców kwestii jest wprowadzanie młodzieży do drużyny seniorskiej Nadnarwianki. Trzeba obiektywnie przyznać, choćby z perspektywy ostatnich 10 sezonów, że bywały sezony, gdy z różnych względów, mało było ogrywanego pułtuskiego piłkarskiego narybku. Gdy w kolejnych sezonach doszły transfery wychodzące juniorów oraz rezygnacje z dalszego trenowania, czasami rzutowało to nawet na powstawanie braków kadrowych, które trzeba było uzupełnić zawodnikami już spoza Pułtuska i okolic.
To jest bardzo złożony proces, sięgający raczej braku realizacji długookresowej strategii rozwoju drużyny, aniżeli rezultat działań jednego konkretnego zarządu czy trenera, bardziej ukierunkowanych na wynik „tu i teraz”.
Jednakże, mamy pierwsze oznaki, że coś się zaczyna mocniej zmieniać w tej kwestii i to na lepsze. Za nami początek sezonu, a w pierwszej drużynie zadebiutowało już kilku młodych (15-sto i 16-sto letnich) pułtuszczan, którzy w lidze rozegrali łącznie 441 minut (czyli 7,42% czasu gry całego zespołu). Niektórzy nawet zdążyli już zadomowić się w podstawowej 11-stce oraz strzelić pierwsze gole.
Napływ kolejnej grupy nastoletnich piłkarzy to efekt porozumienia międzyklubowego z UKS Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk. To właśnie na jego podstawie cała drużyna juniorów młodszych „Młodych Orłów Nadnarwianki” (rocznik 2006/2007), po 9 latach szkolenia w UKS-ie, w lipcu 2022 r. trafiła do Nadnarwianki. Obecnie część zawodników trenuje z 1. zespołem, a pozostali utworzyli drużynę juniorów młodszych Nadnarwianki, która w miniony weekend zainaugurowała oficjalne rozgrywki w ramach I Ligi Okręgowej B1. Tą samą drogą podążyły wcześniej całe roczniki 2002/2003 i 2004/2005.
Warto zaznaczyć, że od kilku lat do realizacji procesu treningowego MLKS Nadnarwianka korzysta ze sprzętu treningowego UKS Młode Orły Nadnarwianki, za co serdecznie dziękujemy.

Facebook/Nadnarwianka Pułtusk