Nadnarwianka – podsumowanie jubileuszowego roku

Rok 2021, był dla Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Nadnarwianka Pułtusk rokiem szczególnym. To właśnie w tym roku Klub obchodził okrągły jubileusz – 100. rocznicę powstania. Jak przebiegały uroczystości jubileuszowe, jak radzili sobie zawodnicy Nadnarwianki? Poniżej przedstawiamy kalendarium najważniejszych wydarzeń.

8-9 maja – sekcja szachowa Nadnarwianki awansuje do II ligi. 8 i 9 maja w Warszawie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w szachach. MLKS Nadnarwianka Pułtusk w składzie: Dawid Wolny – kapitan, Anna Stolarz, Marcelina Komorowska, Krzysztof Przybysz, Ian Seo, Jan Kaczorowski oraz zawodnicy rezerwowi – Dominik Pankratjew i Adam Bujnowski, ukończyła mistrzostwa na bardzo wysokim 5 miejscu, zdobywając 10 punktów po pięciu zwycięstwach i dwóch porażkach. Taki wynik pozwolił na awans drużyny szachistów Nadnarwianki Pułtusk do II ligi.

5 czerwca – piłkarska drużyna Nadnarwianki remisuje w meczu ligowym z Żyrardowianką Żyrardów. Mimo, że przed pułtuską drużyną został jeszcze ostatni ligowy mecz, to remis z Żyrardowianką oznacza spadek do ligi okręgowej.

25 czerwca – otwarcie wystawy „100 lat Nadnarwianki Pułtusk”. Był to pierwszy element obchodów jubileuszu Klubu. Wystawa została zorganizowana przez Samorząd Gminy Pułtusk we współpracy z MLKS Nadnarwianka Pułtusk, Pułtuskim Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym oraz Pułtuską Gazetą Powiatową. Na 15 tablicach przedstawiono wszystkie sekcje sportowe działające na przestrzeni stulecia, najważniejsze wydarzenia w dziejach Klubu, zasłużonych sportowców oraz działaczy.

14-15 sierpnia – XIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Young Football Cup, zorganizowany z okazji 100-lecia Nadnarwianki Pułtusk przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku, Gminę Pułtusk, MLKS Nadnarwianka Pułtusk oraz Stowarzyszenie Wspólnota Polska. W turnieju udział wzięło 12 drużyn, dodatkową atrakcją było spotkanie z Grzegorzem Jędrzejewskim z programu TurboKozak.

18 września – Drużynowe Mistrzostwa Pułtuska w Strzelectwie, zorganizowane w ramach obchodów 100-lecia Klubu na strzelnicy sekcji strzeleckiej MLKS Nadnarwianka. Organizatorem mistrzostw było Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Pułtuska Biblioteka Publiczna.

19 września – Plenerowy VIII Memoriał Szachowy im. Zbigniewa Tyszkiewicza o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk z okazji 100-lecia MLKS Nadnarwianka Pułtusk, zorganizowany przez Samorząd Gminy Pułtusk, MLKS Nadnarwianka Pułtusk oraz Martę Tyszkiewicz-Wymysłowską.
W ósmym memoriale zagrało 31 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych – dzieci i dorosłych. Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne, turniej rozegrano w Centrum Dziedzictwa Kulturowego. Sędzią głównym turnieju był Paweł Komorowski – ówczesny prezes MLKS Nadnarwianka Pułtusk, szef sekcji szachowej.

25 września – kulminacja obchodów stulecia
W ramach obchodów 100-lecia MLKS Nadnarwianka Pułtusk, w sobotę 25 września, na stadionie miejskim odbył się szereg uroczystości, które były kulminacją obchodów tegorocznego jubileuszu.
Jubileusz klubu zapoczątkował mecz ligowy. Pułtuska drużyna zagrała z klubem GKS Strzegowo, wygrywając 4:1. Gole dla Nadnarwianki zdobyli: Damian Załoga, Szymon Salwin, Piotr Bobowski i Christian Nnamani. W przerwie meczu odbyła się prezentacja książki „Nadnarwianka Pułtusk 1921-2021. Zarys dziejów”. Publikacja, autorstwa dra Krzysztofa Wiśniewskiego wydana została przez Wydawnictwo ALEKSANDER, mecenasem publikacji jest Jan Kaczmarczyk – firma Drogi i Mosty. Po zakończonym meczu na wszystkich uczestników czekał poczęstunek, a także inne atrakcje. Przybyli tego dnia na stadion mogli porozmawiać z reprezentantami sekcji strzeleckiej Nadnarwianki oraz obejrzeć broń. Kolejny punkt to gry i zabawy szachowe oraz „Symultana z Mistrzem” – Jackiem Marksem, wieloletnim zawodnikiem Nadnarwianki. Zwieńczeniem obchodów na stadionie był Mecz Towarzyski Piłki Nożnej, w którym zagrali działacze, sponsorzy, byli zawodnicy oraz kibice. Spotkanie towarzyskie zakończyło się sprawiedliwym remisem 1:1.
Wieczorem uroczystości przeniosły się do Tawerny Kliper. Zarząd Klubu, zawodnicy, sponsorzy, działacze i sympatycy spotkali się na uroczystej kolacji. Spotkanie to było m.in. okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń zasłużonym dla Nadnarwianki.

29 września – 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski. Po zwycięstwie 2:0 z faworyzowaną Narwią Ostrołęka, Nadnarwianka Pułtusk awansowała do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Bramki zdobyli Damian Załoga i Piotr Cywiński.

13 października – półfinał Okręgowego Pucharu Polski. Po wyrównanym, zaciętym meczu Nadnarwianka pokonała 1:0 Żbik Nasielsk i awansowała do finału okręgowego Pucharu Polski. Bramkę dla pułtuszczan zdobył Christian Nnamani.

27 października – Nadnarwianka zostaje Wicemistrzem Okręgowego Pucharu Polski. 27 października, na pułtuskim stadionie odbył się finał OPP. Po zaciętym, emocjonującym, wartym finału meczu, Nadnarwianka Pułtusk przegrała finał OPP i zakończyła rozgrywki na drugim miejscu. Zwycięzcą zostali piłkarze z Troszyna.

7-13 listopada – Podczas Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów w Sielpi w kategorii wiekowej do lat 11 wystartowała szachistka MLKS Nadnarwianka Pułtusk Ania Stolarz, która w 9 partiach zdobyła 3,5 pkt. (3 wygrane, 1 remis), tym samym wypełniając normę na III kategorię szachową.

13-14 listopada – podczas Mistrzostw Ciechanowa w Szachach Klasycznych, w grupie do lat 18, II miejsce wywalczył Jan Kaczorowski (5,5/7), III miejsce Adam Bujnowski (4/7) – zawodnicy sekcji szachowej Nadnarwianki.

14-21 listopada – w Jastrzębiej Górze trwają kolejne Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów. W grupie do lat 17 startują pułtuscy szachiści – Dawid Wolny i Krzysztof Przybysz.

20 listopada – ostatni mecz piłkarski rundy jesiennej. W ostatnim meczu rundy jesiennej Nadnarwianka pokonała 8-0, ostatnią w tabeli, Konopiankę Konopki. W spotkaniu gole strzelili – Damian Załoga trzy gole i po jednym: Mateusz Pietroń, Mateusz Ściborski, Christian Nnamani, Piotr Bobowski i Marcin Rębała. Rundę jesienną kończymy na 5 miejscu z dorobkiem 28 punktów. Do lidera tracimy aż 12 punktów.

Listopad – Paweł Brodzki przestaje być trenerem drużyny seniorów Nadnarwianki Pułtusk. W oficjalnym komunikacie Klubu czytamy, że zakończenie współpracy między Klubem a Pawłem Brodzkim nastąpiło za porozumieniem stron.


11 grudnia – zmiany w Klubie
Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków MLKS Nadnarwianka Pułtusk, które odbyło się w sobotę 11 grudnia, zatwierdziło następujące zmiany w Zarządzie Klubu:
– Paweł Komorowski, po 4 latach sprawowania funkcji Prezesa Zarządu, ponownie został wiceprezesem, funkcję Prezesa objął Michał Sępławski,
– Mirosław Tkaczyk został nowym członkiem Zarządu,
– Artur Salamon oraz Sylwester Chojnacki przestali być członkami Zarządu.
Skład Zarządu MLKS Nadnarwianka Pułtusk od 11.12.2021 r.:
– Michał Sępławski – Prezes Zarządu,

– Paweł Komorowski – Wiceprezes Zarządu,
– Rafał Budek – Wiceprezes Zarządu,
– Tadeusz Miłoszewski – Członek Zarządu,
– Mirosław Tkaczyk – Członek Zarządu.

Artykuł „Nadnarwianka – podsumowanie jubileuszowego roku” ukazał się w 1 numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej
z 4 stycznia 2022 r.

Dodaj komentarz