Nadnarwianka gromi Amatora

Nadnarwianka rozgromiła w sobotę (10 września 2022 r.) na wyjeździe Amatora Maszewo 5-0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, co jest tym bardziej godne podkreślenia, iż w ostatnich dwóch meczach nasza drużyna w drugich połowach przegrywała zwycięskie mecze.

Nico Wouters – zdobywca trzech bramek

Widać, że zarówno trener, jak i zawodnicy popracowali przez miniony tydzień, wyciągnęli wnioski i walczyli, jak na zwycięzców przystało. Brawo Nadnarwianka i tak trzymać! Warto dodać, że Nico Wouters popisał się hat-trick’iem i to klasycznym, zdobywając trzy bramki w 47, 65 i 75 minucie. Po jednym golu dołożyli Kamil Jagielski i Tomasz Bobowski. Bohaterem meczu był też bramkarz Mateusz Miłoński, który w kilku sytuacjach fantastycznie bronił i zachował do końca meczu czyste konto.

Ten dzień to aż dwa mecze Nadnarwianki. W środę gramy na wyjeździe w Pucharze Polski, a w sobotę u siebie z bardzo groźnym przeciwnikiem Huraganem Wołomin. Czas na wysokie, przekonujące zwycięstwo na własnym boisku, przed własnymi kibicami.

Grzegorz Gerek

Komentarz trenera Pawła Zacharskiego:

Odrobiliśmy pracę domową na piątkę. W całym mikro cyklu treningowym poza aspektami czysto piłkarskimi mocną wagę przywiązaliśmy do sfery mentalnej. Zawodnicy pokazali na boisku, że potrafią przez cały mecz z pełnym zaangażowaniem, poświęceniem i odpowiednią koncentracją toczyć walkę sportową. Byliśmy skuteczni, szybko doskakiwaliśmy do przeciwnika, graliśmy na dużej intensywności. To spowodowało, że z każdą minutą nasza przewaga rosła, czego efektem były kolejne bramki. Cieszy mnie fakt, że w każdej akcji nasz zespół był jednością i stworzył piękne piłkarskie widowisko. Gratulacje dla Wszystkich zawodników. (Źródło Facebook/Nadnarwianka Pułtusk)

 

Komentarz bramkarza Mateusza Miłońskiego:

Mecz zaczęliśmy spokojnie, badając się nawzajem. Z każdą ubiegającą minutą rozkręcaliśmy się coraz bardziej, tworząc sobie kilka ciekawych sytuacji. Nareszcie drugą połowę zagraliśmy jeszcze lepiej niż pierwszą, co zaowocowało strzeleniem 5 goli, nie tracąc przy tym żadnego. Cieszymy się z 3 punktów oraz z „0” z tyłu. (Źródło Facebook/Nadnarwianka Pułtusk)

Tekst ukazał się w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej nr 37 (1203) z 13 września 2022 r.
Mecz Amator Maszewo – Nadnarwianka Pułtusk odbył się w sobotę 10 września 2022 r. w Maszewie