Remis na inaugurację V ligi

Ofensywnie, fragmentami bardzo składnie i widowiskowo, ale trochę nieskutecznie zagrała Nadnarwianka Pułtusk swój debiut w rozgrywkach V ligi. Mimo że kibice czuli niedosyt, to remis z PAF Płońsk należy uznać za niezły prognostyk rozpoczęte rozgrywki.

Pierwszy mecz w nowych rozgrywkach Decathlon V ligi poprzedziła miła uroczystość, na której zawodnicy otrzymali od Mazowieckiego Polskiego Związku Piłki Nożnej puchar za awans. Przypomnijmy – awans wywalczony w barażu.

PAF Płońsk to trudny przeciwnik. W poprzednim sezonie, w rozgrywkach okręgowych, dwa razy potykaliśmy się z nimi i dwa razy przegraliśmy: 1-3 u siebie i 4-0 na wyjeździe. Ostatecznie sezon zakończyli, mając 21 punktów więcej niż Nadnarwianka. W tym kontekście wynik spotkania może cieszyć, ale jeszcze bardziej cieszyć może gra. O ile w pierwszej połowie mecz był jeszcze w miarę wyrównany, to w drugiej Nadnarwianka zdecydowanie dominowała. Niestety — brakowało zimnej krwi pod samą bramką. Nieskuteczność w wykańczaniu akcji frustrowała kibiców. W pierwszej były aż trzy niemal stuprocentowe okazje, goście mieli jedną i zamienili ją na gola.

W przerwie musiało być trochę motywacyjnych dyskusji w szatni, bo na drugą połowę wyszła drużyna, jakiej dawno nie widzieliśmy. Pułtuszczanie z impetem rzucili się na gości i dominowali niemal cały czas. PAF cofnął się do głębokiej defensywy, sporadycznie atakując. Jeden z tych ataków o mało nie zakończył się drugą bramką. Nadnarwiankę uratował słupek!

Ataki gospodarzy były liczne, ale ciągle raziła nieskuteczność pod samą bramką. Dwa razy świetnie zachował się też bramkarz gości. Wreszcie w 83 minucie udało się po ładnej, składnej akcji zdobyć bramkę. Jej autorem był  Szymon Więckowski. Dobre zmiany spowodowały, że gra była w zasadzie na jednej połowie. W ostatnich minutach Nadnarwianka atakowała, ale nie udało się zdobyć zwycięskiego gola.

Po ostatnim gwizdku można było usłyszeć głosy lekkiego niedosytu wśród kibiców. Mecz był do wygrania, a zakończył się tylko remisem. Mimo wszystko debiut drużyny w V lidze i debiut nowego trenera, Pawła Zacharskiego, należy uznać za udany. Trzeba tylko trochę popracować nad wykańczaniem akcji i awans do IV ligi stanie się realny.

Tekst ukazał się w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej nr 33 (1199) z 16 sierpnia 2022 r. 
Mecz Nadnarwianka Pułtusk – PAF Płońsk odbył się w sobotę 13 sierpnia 2022 r. na pułtuskim stadionie