W moim sercu zawsze jest Nadnarwianka LKS, czyli 95 lat Nadnarwianki Pułtusk

W sezonie 2016-17 w ekstraklasie – najwyższej lidze rozgrywkowej piłki nożnej w Polsce – gra szesnaście drużyn. Tylko cztery z nich – Legia Warszawa, Wisła Kraków, Cracovia i Ruch Chorzów są starsze niż Nadnarwianka Pułtusk.
W minioną sobotę działacze i kibice Nadnarwianki obchodzili 95-cio lecie istnienia klubu.


Uroczystości odbywały się na pułtuskim stadionie i trwały niemal cały dzień. Najpierw odbył się turniej piłkarski drużyn żaków (roczniki 2008-2009) o puchar Honorowego Prezesa Nadnarwianki – Jerzego Załogi. Wzięły w nim udział cztery drużyny: z Ostrołęki, Łochowa, Płońska i Pułtuska. Podopieczni Rafała Krzyżewskiego nie byli zbyt gościnni – wygrywając wszystkie mecze zdobyli puchar. Królem strzelców także został piłkarz Nadnarwianki – Kamil Gerek.
Trochę starsi piłkarze z Pułtuska (trampkarze rocznik 2002/2003) też mieli swój dzień, choć nie grali żadnego meczu. Z rąk przedstawiciela Ciechanowsko-Ostrołęckigo Związku Piłki Nożnej odebrali puchar za wywalczenie awansu do I Ligi Mazowieckiej.
Także pozostałe sekcje zorganizowały turnieje: szachowy o puchar Burmistrza Pułtuska i strzelecki o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pułtusku.
Tuż przed godziną 12.30 na stadion wmaszerowała pułtuska orkiestra. Jej koncert zapoczątkował najważniejszą część obchodów. Mateusz Leleń przedstawił historię Nadnarwianki, a prezes Łukasz Pieńkos powitał zaproszonych gości wśród których byli rzecznik prasowy PZPN Jacek Sowa, Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz, przewodniczący Rady Andrzej Wydra oraz przedstawiciele okręgowych i wojewódzkich władz piłkarskiego związku.
Po wręczeniu nagród i dyplomów najmłodszym piłkarzom biorącym udział w turnieju przyszedł czas na odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych piłkarzy i działaczy Nadnarwianki. Honorowe odznaki Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Leon Wiśniewski, Tadeusz Trukawka i Henryk Tarnowski (złote) oraz Wiesław Kaliszuk (srebrną). Odznaki okręgu ciechanowsko–ostrołęckiego otrzymali: Józef Pizoń, Antoni Krajewski, Artur Salamon i Edward Biernacki (wszyscy złote). Specjalne podziękowania od Burmistrza Pułtuska za działalność na rzecz pułtuskiego sportu otrzymali Jerzy Plagowski, Andrzej Pantratiew i Roman Dela. Odznakę Zasłużony dla klubu Prezes Łukasz Pieńkos wręczył Andrzejowi Elakowi, Dariuszowi Wełnie, Pawłowi Białowiczowi, Januszowi Dubajowi i Jerzemu Marksowi.
O godzinie 13.30 rozpoczął się mecz ligi okręgowej Nadnarwianka Pułtusk – Sona Nowe Miasto. Przeciwnik to bardzo mocna drużyna, która przed przyjazdem do Pułtuska nie przegrała meczu i straciła tylko dwie bramki. Nadnarwianka wygrała pewnie 2:0 dzięki czemu jest na drugim miejscu w tabeli.
Największą atrakcja dla kibiców był mecz byłych zawodników Nadnarwianki z zespołem Legia Warszawa Champions League. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany – ostatecznie wygrali go gospodarze 3:2.

Tekst pochodzi z Pułtuskiej Gazety Powiatowej nr 37 (891) z 13 września 2016 roku